You are here: Home > Kampanie reklamowe > Kilka słów o tym, jak skutecznie się reklamować

Kilka słów o tym, jak skutecznie się reklamować

times-square-64187-mNie od dziś znamy to powiedzenie, że wszak to „reklama jest dźwignią handlu”. Czy wiemy jednak, jak skutecznie się reklamować?
Przede wszystkim, zanim przystąpisz do jakichkolwiek działań marketingowych, musisz dokładnie przemyśleć, do jakiej kategorii zaliczasz swój produkt i kto jest Twoją potencjalną grupą odbiorców, Twoich przyszłych klientów. Sposób dotarcia do nich będzie uwarunkowany w dużej mierze od produktu, który reprezentujesz lub rodzaju usług, jakie oferujesz.

 

Jeżeli prowadzisz działalność gastronomiczną, posiadasz restaurację w pięknym, często odwiedzanym przez turystów miejscu, Twoją grupą docelową klientów z pewnością nie będzie „tubylcza ludność”, a raczej właśnie przyjezdni. Wtedy musisz odpowiedzieć sobie na pytanie – skąd Ci przyjezdni dowiedzą się, że moja restauracja istnieje i co mam do zaoferowania? Oczywiście, w takim przypadku najlepszą formą informacyjną z pewnością stanie się Internet, w którym umieścisz na odpowiednich stronach związanych z turystyką wiadomości dotyczące prowadzonej przez Ciebie działalności gospodarczej.

Comments are closed.

Copyright © 2018 Doradztwo marketingowe. All rights reserved.